Shopify Elektroninės Parduotuvės Kūrimo Instrukcija. Kaip Sukurti Elektroninę Parduotuvę (Žingsnis Po Žingsnio)

Shopify Elektroninės Parduotuvės Kūrimas Prasideda Nuo Idėjos

Turbūt ne kartą esat girdėję sakant, jog kiekvienas verslas prasideda nuo idėjos. Iš dalies tai yra visiška tiesa. Dropshipping parduotuvės sėkmė, kaip ir betkokio kito verslo sėkmė priklauso nuo to ar žmogus atliks tinkamus veiksmus, ar jo veiksmų planas bus apgalvotas. Padrikai daromas verslas, kaip taisyklė, arba pasibaigia net neprasidėjęs arba bankrutuoja dar per pirmus metus.

Prieš pradėdami kurti elektroninę parduotuvę, gerai apgalvokite kokioje nišoje prekiausite, ar tai bus „general store“ t.y parduotuvė kurioje prekiausite įvairiomis prekėmis, neatsižvelgiant į konkrečią nišą, ar tai bus „one product store“ parduotuvė kurioje prekiausite vienu produktu, ar tai bus „niche store“ t.y parduotuvė, kurioje prekiausite įvairiomis, vienai nišai priskiriamomis prekėmis.

Svarbu, jog neperdegtumėte mąstydami idėją, šioje vietoje nebūtina išradynėti dviračio, neužtrukite galvodami idėją kelias dienas. Galbūt turite kažkokį hobį? Puiku! Kodėl gi nepradėjus prekiauti prekėmis susijusiomis su šiuo hobiu? Apie jas jus daugiausiai žinote, panaudokite tai prekiaudami.

Naujokams patarčiau kurti „general store“ parduotuvę. Tokia parduotuvė leis jums testuoti įvairius produktus, kol rasite savajį produktą „nugalėtoją“ t.y produktą, kurio bus parduodama gerokai daugiau nei kitų. Tuomet bus galima prieiti ir prie vieno produkto parduotuvės.

General store pavyzdys:

O taip atrodo „vieno produkto“ elektroninė parduotuvė (rekomenduoju naujokams):

Nuo to kokį shopify elektroninės parduotuvės tipą pasirinksite, priklausys tolimesni jūsų veiksmai dirbant su parduotuvės tobulinimu, todėl rinkitės atsakingai.

Domeno Registracija

Sekantis svarbus žingsnis yra sugalvoti jūsų prekės ženklo/parduotuvės pavadinimą ir įsigyti domeną (pvz.: aaastore.com). SVARBU, domenas turi atitikti jūsų nišą, kurioje ruošiatės prekiauti arba produktą (jei tai vieno produkto parduotuvė). Domenas yra pirmas dalykas ką mato jūsų klientai, jeigu bus nesutapimai tarp domeno ir prekių esančių parduotuvėje, klientas gali likti suklaidintas ir tiesiog uždaryti jūsų parduotuvę naršyklės lange net neapsidairęs joje. Dar viena klaida, kurią dažnai matau darant naujokus yra ta, jog jie apskritai neperka domeno, o naudoja shopify sub domeną, pvz.: aaastore.shopify.com. Šiais laikais pirkėjai puikiai supranta kuomet parduotuvė yra neišdirbta, jų paprastai nebeapgausi, o tokiomis parduotuvėmis niekas nėra linkęs pasitikėti, todėl domenas jūsų parduotuvei yra būtinas.

Tam, kad būtų aiškiau kaip pasirinkti tinkamą domeną, galime panagrynėti pavyzdį. Tarkim jūs kuriate vieno produkto parduotuvę ir ketinate pardavynėti medicininį prietaisą skirtą nugaros korekcijai, žmonėms, kurie linkę susikūprinti. Angliškai jis vadinamas „posture corrector“ ir jūs planuojate prekiauti anglakalbėje rinkoje. Taigi teisingiausias sprendimas domene būtų naudoti būtent šitą žodžių junginį „posture corrector“, tai pagerintų jūsų SEO optimizaciją ir organinį klientų srautą, pvz.: wonderposturecorrector.com, helpyourposture.com ir pan. Tokie domenai leidžia klientui iškart suprasti kokiu produktu prekiaujama konkrečioje parduotuvėje.

Kuriant shopify dropshipping parduotuvę jūs neišvengiamai turėsite išlaidų, todėl jas optimizuoti yra kiekvieno naujoko (ir ne tik) pareiga. Domenas yra vienas iš tų punktų, kur galima šiek tiek sutaupyti. Pas kiekvieną domeno paslaugų teikėją kainos skirtingos, nepatingėkite paieškoti geriausio varianto.

Nedidelis „Life Hack’as“ Jums – ribotą laiką Godaddy.com domeną galite įsigyti už $1 (su viena kortele leidžiama nupirkti tik vieną domeną už tokią kainą), todėl paskubėkite kol akcija dar tęsiasi. Spauskite šią nuorodą ir sutaupykit 🙂

Registracija Shopify Platformoje

Taigi dabar jūs jau turite savo galvoje idėją ir esate įsigiję domeną. Puiki pradžia! Pats metas užsiregistruoti Shopify platformoje ir susikurti paskyrą.

Kas yra Shopify? Tai įrankis, leidžiantis be įpatingų programavimo žinių, susikurti profesionalią elektroninę parduotuvę, kurioje bus integruotos visos reikalingos funkcijos prekybai. Parduotuvę galima susikurti pačiam (šiame bloge rasite informaciją kaip tai padaryti) arba nusamdyti dizainerį, kuris tai padarys už jus.

Registruotis Shopify platformoje galite spustelėję šią nuorodą:

Shopify Platforma yra mokama, pats pigiausias planas kainuoja $29/mėn (šio plano naujokams pilnai užteks), tačiau Shopify suteikia galimybę išbandyti platformą 14 dienų nemokamai! Šio bandomojo laikotarpio metu galima naudotis visomis funkcijomis ir netgi pradėti prekiauti ( jeigu pasiseks netgi galima užsidirbti pirmajai įmokai už paslaugas).

Pasiruošęs pradėti dropshipping verslą? Pradėk su nemokamu 14-dienų bandomuoju laikotarpiu Shopify platformoje.

Dropshipping Tiekėjo Paieška

Daugeliui naujokų iškyla natūralus klausimas, kaip surasti patikimą dropshipping tiekėją, siūlantį žemas didmenines kainas, jog pavyktų konkuruoti su Ebay ar Amazon, kur kainos tokios pat kaip Aliexpress’e.

Patikimas tiekėjas yra išties svarbu, tai ilgalaikės verslo sėkmės kalvis, juk jis bus atsakingas už produkto pakavimą, sandėliavimą, išsiuntimą jūsų klientui. Tačiau surasti tokį klientą ir užmegzti su juo ilgalaikius santykius yra ilgas procesas, neįvykstantis per vieną naktį. Naujokas negali ir neprivalo tiek laukti, tam, kad įsivažiuoti, suprasti kokiems produktam yra poreikis rinkoje, išsitestuoti Shopify platformą užtenka tiesiog „dropshippinti“ produktus iš Aliexpress, t.y susirasti geriausius atsiliepimus turintį ir geriausią kainą siūlantį pardavėją ir gavus užsakymą iš jūsų kliento, tiesiog nupirkti tą prekę iš pardavėjo suvedant jūsų kliento duomenis. Vuolia! Viskas labai paprasta.

Žinoma, tokia prekyba rekomenduotina tik pačioje pradžioje. Tam, kad ateityje užtikrinti pakankamą prekių tiekimą, prekių kokybę ir kitus svarbius aspektus, būtina surasti ilgalaikius partnerius (kaip rasti tiekėjus aptarsiu kitame straipsnyje), na o dabar nieko nelaukiam ir keliaujam į Aliexpress.com

Shopify Parduotuvės Kūrimas, Produktų Talpinimas

Shopify elektroninės parduotuvės kūrimas išties nėra sudėtingas procesas, tačiau reikalauja šiek tiek praktikos. Nesitikėkite, jog jums pavyks iš pirmo karto sukurti įspūdingą parduotuvę (nebent turite užslėptą talentą), tačiau nesijaudinkite, tai visiškai normalu, ateityje jūsų parduotuvės vis labiau tobulės.

Taigi, apžvelgsiu kokie jūsų parduotuvės elementai yra patys svarbiausi ir į ką būtina atkreipti dėmesį kuriant elektroninę parduotuvę:

  1. LOGOTIPO KŪRIMAS. Jūsų elektroninės parduotuvės veidas yra jūsų logotipas. Logotipas nebūtinai turi būti sudėtingas, tačiau privalo atrodyti profesionaliai, neatrodyti iškraipytas, neturi matytis „pixeliai“. Logotipą nesunkiai galite susikurti patys. Asmeniškai aš naudoju Canva.com. Mano galva tai pats patogiausias, nemokamas įrankis visiems dizaino darbams atlikti. Rekomenduoju išbandyti. Spauskite šią nuorodą ir kurkite savajį logotipą.
Lengvai kurkite įvairius dizainus savo dropshipping parduotuvei

Jei nesijaučiate užtikrintai kuriant logotipą, galite pasinaudoti Freelancerio dizainerio paslaugomis. Tokį dizainerį lengvai rasite tinklapiuose Paslaugos.lt arba Fiverr.com (rekomenduoju). Šiame specializuotame freelancerių puslapyje galitre rasti dizainerį, kuris sukurs jums profesionalų logotipą už $5.

Logotipo dizainas už $5

Nerekomenduoju ilgai užtrukti valandų valandas tobulinant savo logotipą, patikėkit tai nėra tas dalykas, kuriam turėtumėte skirti daug laiko, kiti aspektai versle gerokai svarbesni.

Naująjį logotipą Shopify valdymo skydelyje talpiname čia:

2. SHOPIFY TEMOS PASIRINKIMAS.

Shopify platforma savo naudotojams siūlo puikias nemokamas temas (pasirinkimas nėra didelis, tačiau temos funkcionalios ir puikiai konvertuojasi), taip pat galima įsigyti mokamas, profesionalių dizainerių kurtas elektroninių parduotuvių temas.

Kokias temas, mokamas ar nemokamas pasirinkti naujokams? Iš savo ir daugelio kitų dropshipperių praktikos, drąsiai galiu teigti, kad pradžioje tikrai nebūtina investuoti į mokamą shopify temą ir pilnai galima išsiversti su nemokama tema.

Savo praktikoje esu naudojęs tiek vienas, tiek kitas, tačiau daugiausiai pardavimų man sugeneravo būtent nemokama, Brooklyn tema:

Visos Shopify nemokamos temos yra pilnai funkcionalios ir paruoštos darbui, jums tereikia jas apipavidalinti, sukelti produktus, įdiegti būtinus app’sus (kiek toliau aptarsiu kokias shopify programėles patariu naudoti) ir jūs pasiruošęs užkariauti e-komercijos pasaulį 🙂

3. PRODUKTŲ ĮKĖLIMAS.

Jūsų „produkto puslapis“ dažnai bus ir jūsų „landing page“ t.y tai bus pirmasis puslapis, kurį matys jūsų klientas apsilankęs jūsų parduotuvėje, todėl kritiškai svarbu, jog puslapis būtų apipavidalintas tinkamai.

Aprašysiu svarbiausius aspektus, kuriuos turi turėti kiekvienas profesionalus produkto puslapis:

  • Aukštos raiškos, min 5 vnt. produkto nuotraukų. (Nuotraukas galima atsisiūsti iš aliexpress tiekėjo nuotraukų);
  • Akį traukianti, teisingai suformuota antraštė, pvz.: High Quality Maternity Diaper Bag. Antraštėje būtinai įterpkite savo pagrindinį raktažodį, pvz šiuo atveju Maternity Bag.
  • SVARBU. Sukurkite originalaus teksto, informatyvų produkto aprašymą. Stenkitės produktą pateikti įdomiai, išreiškite teksto produkto naudą, teikiamą pirkėjui. Nerašykite vien produkto specifikacijų, pvz.: color-black, material-plastic ir t.t Šie dalykai iš esmės klientui nėra įdomūs, jis ieško naudos arba perka impulsyviai, todėl pasistenkite sukelti pirkėjui emociją.
  • Sukelkite produkto atsiliepimus. Nesvarbu, kad jūsų klientai dar nepaliko nei vieno atsiliepimo apie jūsų prekę. Lengvai importuoti tikrus atsiliepimus tiesiai iš aliexpress puslapio jums padės specialios programėlės (kokias programėles patariu naudoti aprašysiu kiek vėliau). Nepamirškite, klientas prekę vertina pagal jo atsiliepimus, todėl importuoti juos būtina.

Tai svarbiausi aspektai, kuriuos turi turėti kiekvienas profesionalus produkto puslapis.

Ko nepatariu kelti į produkto puslapį

  • Neapkraukite puslapio. Nekelkite į vieną produkto puslapį „countdown timer“, „security badges“ ir visokių panašių blogybių, kurios visų pirma gerokai mažina jūsų puslapio krovimosi laiką, visų antra atbaido pirkėją. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog kuo daugiau pridėsime visokių pirkėją skatinančių pirkti apps’ų, tuo daugiau šansų turėsime, tačiau realybė yra kitokia. Kuo labiau apkrautas puslapis, tuo mažiau jis atrodo patikimas ir profesionalus.
  • Nekelkite nuotraukų su kitų parduotuvių ar brandų logotipais. Naudokite tik „švarias“ nuotraukas, sukurkite pirkėjui įspūdį, jog jūs esate šios prekės kūrėjas.
  • Nekelkite „random“ atsiliepimų. Atsirinkite tik gramatiškai teisingus, ne su google vertėju verstus atsiliepimus. Jūsų klientas neturi suprasti, jog atsiliepimai buvo importuoti iš kito puslapio.

Produkto puslapis yra tas, prie kurio kiekvienas dropshipperis turėtų praleisti daugiausiai laiko. Skirkite dėmesio, pasinagrynėkite konkurentų produktų puslapius, pasisemkite idėjų ir panaudokite jas savo parduotuvėje. P.S geriausiai konvertuojasi būtent unikalus turinys, todėl stenkitės daug nekopijuoti konkurentų.

Mokėjimo Sistemų Diegimas

Tam, kad priimti mokėjimus lietuvoje iš savo klientų, jūs turite būti susikurę paskyras vienoje arba keliuose mokėjimų sistemose. Lietuvoje didžioji dauguma dropshipperių renkasi neseniai pasirodžiusį rinkoje Stripe ir visiems gerai pažįstamą Paypal.

Iš esmės jums gali užtekti ir Paypal paskyros, tam , kad pradėtumėte prekiauti, tačiau šis mokėjimo būdas turi vieną trūkumą. Jūsų klientas privalo taip pat naudotis Paypal, jog galėtų atlikti mokėjimą, todėl kartais tai atbaido klientą, jeigu jis neturi paskyros ir nenori jos kurtis. Jei kartais neturi paypal paskyros, labai rekomenduoju tai padaryti: Susikurti Paypal paskyrą galite čia:

Geriausias pasirinkimas yra turėti Stripe ir Paypal paskyras ir abu mokėjimo būdus siūlyti savo parduotuvėje. Stripe didžiausias pliusas yra tas , jog klientas neturi palikti jūsų puslapio, kad atliktų apmokėjimą, jam tereikia suvesti savo kortelės duomenis. Prie stripe gali prisiregistruoti juridiniai asmenys, arba asmenys turintys individualios veiklos pažymą. Jei neturi Stripe paskyros, rekomenduoju ją susikurti: susikurti Stripe paskyrą galite čia:

Jums Gali Patikti

Apie Autorių: Vilius Ramaneckas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *