Pereiti prie turinio

Kad nukreiptų dėmesį, pluša Kimas prie nežinia iš kur gautų raketų brėžinių. Golfo kaip tikriausiai ir bet kurios kitos sporto šakos žaidėjai nuolatos ieško pranašumų, todėl jie ėmė naudoti senus golfo kamuoliukus — ir tokie kamuoliukai tapo tarsi standartu. Tačiau golfą žaidėjai pastebėjo, kad senesni kamuoliukai, kurie turi įlinkimus, įdubimus ar įpjovimus, skrenda toliau.

Valstybes kamuoliukai vaizdo irasas, nes as padidinau savo nari pries ir po

Kaip matote viršuje esančiame paveikslėlyje, jis nėra lygus — pažvelgus iš arčiau matosi, kad jame yra daugybė įdubimų. Taigi, kodėl golfo kamuoliukai būna tokios formos?

Valstybes kamuoliukai Penio dydzio valdovas

Daugiau nuotraukų 1 Lrytas. Kaip ir daugelio kitų sporto šakų, golfo žaidėjai nuolat ieško kaip savo sportą galėtų paversti pranašesniu, o dėl to ir buvo pradėti naudoti kamuoliukai su įdubimais.

Tam tikrais atvejais paribio sluoksnis sumažina pasipriešinimą, o dėl to kamuoliukas skrieja toliau.

Valstybes kamuoliukai 12 cm storio

Jei domitės aerodinamika, tuomet žinote, kad aplink objektą būna dviejų tipų oro tėkmė: laminarinė Valstybes kamuoliukai turbulentinė. Kuomet įvyksta laminarinio paribio sluoksnio separacija, pasipriešinimas ženkliai išauga, kadangi oro tarpuose atsiranda sūkuriai.

Panašūs produktai

Turbulentinė tėkmė iš pradžių turi didesnį pasipriešinimą, tačiau geresnį sukibimą, o dėl to yra atsparesnė seperacijai. Taigi, jei objekto forma yra tokia, kad lengvai sukuria seperaciją — geriau, kad paribio sluoksnį veiktų turbulencija, nors pasipriešinimas ir išauga.

Valstybes kamuoliukai Ar nario dydis priklauso nuo pirstu dydzio

Taigi, dabar aišku, kad įdubimai ant golfo kamuoliukų yra ne puošmena, bet specialiai sukurtas būdas padidinti jo nuskriejamą atstumą.