Pereiti prie turinio

Nors vicemerams galbūt teks gilintis į naujas veiklos sritis, dauguma klausimų yra glaudžiai susiję ir tikrai neatsitiks taip, kad atsidursime visiškai nepažįstamoje erdvėje. Pernai vasarą pareigūnai Garliavoje Kauno r. Mačiulio, liberalas R. Mikaitis buvo subūręs plačią valdančiąją koaliciją, tačiau sklandžiai organizuoti darbą sekėsi labai sunkiai.

Vicemeru gali tapti tik tarybos narys, o šiuo metu Kauno merą Visvaldą Matijošaitį gali pavaduoti du žmonės.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Patašiaus nuotr. Vicemeras A. Palionis tikino, kad pavaduoti V. Matijošaitį jam nėra sunku, nes meras yra nustatęs aiškias taisykles. Daugiau nuotraukų 9 Lrytas.

Vicemeru gali tapti tik tarybos narys, o šiuo metu Kauno merą Visvaldą Matijošaitį gali pavaduoti du žmonės. Patašiaus nuotr. Vicemeras A. Palionis tikino, kad pavaduoti V.

Valdantieji nurodė, kad sumažinti vicemerų skaičių leidžia įstatymai, ir jokių kitų pokyčių argumentų nepateikė. Tuo metu opozicijoje esanti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija nepraleido progos įgelti miesto valdžiai. Postas — geriausia dovana Iki metų merai stengėsi įteisinti kuo daugiau vicemero pareigybių, nes tai buvo puiki dovana už paramą renkant merą.

Anksčiau tai Sumazejo narys tik tarybos nariai ir politikai būdavo tiesiog šantažuojami. Kauno taryboje jau antrą kadenciją iš eilės susiformuoja itin tvirta valdančioji dauguma, tačiau būdavo atvejų, kai mero rinkimų rezultatus lemdavo vienas balsas. Taip nutiko ųjų rudenį, kai opozicija sumanė iškrapštyti iš posto tuometį Kauno merą konservatorių Andrių Kupčinską. Atsidėkodamas už Sumazejo narys A. Kupčinskas pasiūlė K. Nausėdą rinkti vicemeru. Slapto balsavimo metu politikas surinko 21 Sumazejo narys — tiek tarybos narių ir dalyvavo balsavime.

Nustatykite tobula nario dydi

Politiko biografijoje atsirado įrašas apie pusmetį trukusią karjerą vicemero poste, o tarybos narys Gintautas Labanauskas tąkart daugiavaikį ūkininką K. Nausėdą prilygino bulvių maišui. Kauno meras V. Matijošaitis dėl nuolat keičiamos orientacijos S. Buškevičių yra pavadinęs pereinamuoju prizu.

Politikas gainiojo moteris Skandalingiausios istorijos susijusios su Lietuvos socialdemokratų partijos atstovais, kuriems buvo patikėtos Kauno vicemero pareigos. Į itin nemalonią situaciją buvo pakliuvęs tuometis vicemeras Vasilijus Popovas, kuris ųjų gruodžio 17 dieną į darbą atvyko visiškai girtas — jam buvo nustatytas beveik 3 promilių girtumas.

Atrodytų, kad žmogus, kuriam nustatomas Sumazejo narys girtumas, turėtų taikiai gulėti lovoje ir visiškai nereaguoti į aplinką, tačiau V. Popovas dalyvavo rytiniame miesto vadovų pasitarime, bendravo su kolegomis ir net darbo reikalais ruošėsi važiuoti į Kėdainius.

Liudininkai pasakojo, kad vaikštinėdamas savivaldybės koridoriais V. Popovas buvo itin linksmas ir įkyriai veržėsi bendrauti su sutiktomis moterimis. Politikas atsistatydino aisiais, tačiau ir toliau jam koją kaišioja alkoholis. Pernai vasarą pareigūnai Garliavoje Kauno r.

O Kauno socialdemokratų vicemerui Kęstučiui Sumazejo narys aisiais net 30 parų teko praleisti areštinėje, kai antrankius jam uždėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos agentai. Kriščiūną pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo ir skyrė jam daugiau kaip 20 tūkst.

Kriščiūnas nuteistas už tai, kad pasinaudojęs savo, kaip vicemero, įtaka nurodė Panemunės butų ūkio direktoriui Tomui Pilviniui suremontuoti partijos bendražygės visuomeninės padėjėjos Zitos Zalagėnaitės butą iš savivaldybei pavaldžios bendrovės Panemunės butų ūkio lėšų.

Partijoms priklauso 110 tūkst. žmonių, labiausiai sumažėjo „tvarkiečių“

Iškilti sugebėjo ne visi Dauguma Kauno vicemerų nesugebėjo pasiekti politikos aukštumų, tačiau yra ir kitokių pavyzdžių. Pirmosios V. Matijošaičio kadencijos metu jo dešiniąja ranka vadintas vicemeras Povilas Sumazejo narys tapo prezidento Gitano Nausėdos vyriausiuoju patarėju, o kitas buvęs V. Matijošaičio bendražygis vicemeras Simonas Kairys paskirtas kultūros ministru.

Jam teko dirbti su dviem Kauno merais — V. Matijošaičiu ir Rimantu Mikaičiu. Pastarasis poste išsilaikė vos pusmetį ir neteko pareigų po eilinio perversmo miesto taryboje.

Nausėdos patarėjas. Pasak P. Mačiulio, liberalas R. Mikaitis buvo subūręs plačią valdančiąją koaliciją, tačiau sklandžiai organizuoti darbą sekėsi labai sunkiai.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Miesto vairą perėmus V. Matijošaičiui darbo kokybė smarkiai pagerėjo. Mačiulio nuomone, esamomis sąlygomis Kaune užtenka ir dviejų vicemerų. Pasibaigus karantinui jis gali būti persvarstomas ir esant Sumazejo narys pakeistas. Nors vicemerams galbūt teks gilintis į naujas veiklos sritis, dauguma klausimų yra glaudžiai susiję ir tikrai neatsitiks taip, kad atsidursime visiškai nepažįstamoje erdvėje.

Specialiosios valstybes pletros pratimai

Nors V. Matijošaitis retai atostogauja ilgiau kaip savaitę, jį pavaduoti nėra sunku. Meras yra aiškiai nustatęs taisykles, žinome jo vertybes ir nuostatas, todėl drąsiai galime priimti reikalingus sprendimus.

Kai kalbama apie strateginius miesto reikalus, jie aptariami iš anksto ir nesprendžiama paskubomis.

Padidinti nariu